Wczytuję dane...

Biustonosze typu plunge - Intimiti.pl

Biustonosze typu plunge - Intimiti.pl

Dekolty w kształcie litery "V", w których najładniej prezentują się kobiece atuty, kiedyś stanowily nie lada wyzwanie - dlaczego ? Ponieważ wszystkie dostępne modele biustonoszy miały do pewnego czasu za wysoki mostek, który bardziej lub mniej - niestety - był widoczny w dekolcie co z pewnością nie wyglądało estetycznie.

Na szczęście kanadyjska firma Wondebra w 1961 r. wypuściła na rynek swój sztandarowy biustonosz o kroju plunge. Plunge -  w dosłownym tłumaczeniuznaczy "nurkować" :). Ten typ stanika od początków swojego istnienia prawie się nie zmienił. Model typu plunge odniósł sukces najpierw w Stanach a później podbił Europę. Biustonosze typu plunge najczęściej występują w formie usztywnionej ale można znaleźć również w miękkiej odsłonie. Najnowszą odmianą tego typu biustonosza jest model o termicznie kształtowanych miseczkach - bezszwowy.

Konstrukcja plunge ma dwa podstawowe zadania: po pierwsze musi dobrze trzymać biust, po drugie: musi mieć niski mostek. Miseczki w tego typu modelach najczęściej posiadają ukośne cięcia. Można wyszczególnić dwa rodzaje bielizny o tej konstrukcji:


1. Plunge - modele z niskim mostkiem często opatrzone tasiemką służącą do indywidualnej korekty wysokości mostka
2. Deep plunge - ukośne miseczki w kształcie litery V zszyte bardzo nisko bez listwy między miseczkami. Modele do bardzo głębokich dekoltów lub wieczorowych kreacji.

Dla kogo właściwie jest ten biustonosz? Zadziwię Was, ale dla wszystkich, tzn. dla każdej wielkości i dla każdego biustu, dla każdej pani, która pragnie wyeksponować biust. Plunge to wyjątkowy krój. Duże biusty potrafi utrzymać w ryzach i ładnie zebrać, zaś małe biusty pięknie uwypukli i wyeksponuje. Rozmiar biustu i jego kondycja mogą być wyznacznikiem w wyborze plunge. Posiadaczki obfitych biustów wybiorą miękkie modele plunge na fiszbinach lub lekko podtrzymujące. Panie mniej hojnie obdarzone przez naturę zdecydują się na usztywniane modele typu push-up.


Biustonosz Krisline Marilou dostępny w dwóch wersjach


Biustonosz Lupoline z najnowszej letniej kolekcjiBiustonosze plunge dobrze współpracują z kobiecym biustem i z każdym krojem dekoltu. Warto zaopatrzeć się w ten model przed wakacyjnym wyjazdem. Przecież letnie bluzki i sukienki przeważnie mają odważne dekolty.

www.intimiti.pl