Wczytuję dane...
Sortuj według: Wyświetl po produktów

    Bielizna nocna

    Są osoby, które śpią nago, jednakże większość z nas czuje się bardziej komfortowo, mając na sobie jakieś ubranie. Najważniejsze jest to, aby czuć się swobodnie i bielizna nocna była wygodna. Można też spać w koszuli nocnej czy piżamie, ale bielizna nocna okazuje się być najczęściej strzałem w dziesiątkę. Z całą pewnością możemy liczyć na ogromny wybór, dzięki czemu bezproblemowo znajdziemy dla siebie coś luźnego, seksownego czy też eleganckiego.

    Bielizna nocna – która będzie najlepsza?

    Podczas wybierania ubrania do spania bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na porę roku, gdyż powinna ona być do niej odpowiednio dobrana. Zadaniem bielizny nocnej jest nie tylko ochrona przed zimnem, ale również przeciwdziałanie nadmiernemu poceniu się, izolowanie ciepła i zapewnienie możliwości zrelaksowania się przed snem. Z całą pewnością nic nie może nas uwierać, obciskać, ograniczać swobodę ruchu, podrażniać czy też gryźć. Bardzo ważne jest zatem to, aby zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale także na materiały, z których bielizna została wykonana. Pamiętajmy o tym, że będzie ona miała bezpośredni kontakt z nasza skórą każdego dnia i to przez wiele godzin. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup bielizny nocnej wykonanej z naturalnych tkanin. Zimą świetnie sprawdza się bielizna bawełniana, a latem strzałem w dziesiątkę jest niezwykle przyjemny w dotyku jedwab. Bielizna wykonana z naturalnych materiałów to gwarancja tego, że nasza skóra będzie mogła w nocy swobodnie oddychać. Bielizna wykonana z syntetycznych materiałów natomiast nie przepuszcza powietrza i łatwo się w nich nadmiernie spocić, a nikt przecież nie chciałby obudzić się w środku nocy zlany potem. Jeśli chodzi zaś o kolorystykę, to w roli nocnej bielizny najlepiej sprawdzają się modele ciemnoniebieskie, granatowe, szare czy też pastelowe. Kolory te pomagają się wyciszyć i zrelaksować, a więc ułatwiają organizmowi przygotowanie się do nocnego wypoczynku. Nie jest natomiast polecane spanie w bieliźnie w jaskrawych kolorach typu pomarańcz czy czerwień, gdyż są to barwy pobudzające i utrudniające zaśnięcie.

    Bielizna nocna z całą pewnością jest świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie przede wszystkim swobodę ruchu podczas snu i nieprzepadających za zbyt dużą ilością ubrań podczas nocnego wypoczynku. W skład nocnej bielizny wchodzą luźne majtki i bluzki na ramiączkach. Najlepiej wybierać koszulki z regulowanymi ramiączkami, co pozwoli uniknąć ewentualnego wpinania się ich w ciało. Zimą znacznie lepiej od koszulek sprawdzi się piżama. Do wyboru mamy zarówno krótkie spodenki i koszulkę na ramiączkach, jak również długie spodnie i dłuższy rękaw.