Wczytuję dane...
Sortuj według: Wyświetl po produktów

Dla amazonek

Jak prawidłowo dobrać biustonosze dla amazonek?

Po zabiegu mastektomii następuje czas rekonwalescencji, której towarzyszą obolałości i duża wrażliwość skóry, dlatego też w celu ułatwienia sobie codziennego życia i dla większego komfortu warto zainwestować w odpowiedni biustonosz dla Amazonek o specjalnej konstrukcji. Jak wybrać ten odpowiedni?

Jak prawidłowo dobrać biustonosze dla amazonek?

Dobór prawidłowego biustonosza jest niezwykle istotną kwestią, a w przypadku kobiet po mastektomii jeszcze ważniejszy. Zadaniem bielizny po usunięciu piersi jest zapewnienie kobiecie poczucia komfortu, dlatego też należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany biustonosz. Powinien on być przede wszystkim miękki w dotyku, delikatny i dobrze przepuszczający powietrze. Dzięki dobrze wymierzonemu obwodowi pod biustem konstrukcja gorsetu protetycznego będzie prawidłowo utrzymywana. To właśnie w kieszonce gorsetu utrzymywana jest proteza piersi, dlatego też tak ważne jest prawidłowe dopasowanie miseczki. Pozwoli to na idealne wyprofilowanie piersi i zapewnienie kobiecie poczucia bezpieczeństwa. Biustonosz dla Amazonki powinien być indywidualnie dla niej dopasowany pod względem modelu. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru każda pani znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, czyli zgodnego z jej potrzebami i preferencjami. Dobrze dobrany gorset zapobiegnie również bólom kręgosłupa i wadom postawy. Czym zatem powinna charakteryzować się bielizna dla Amazonek? Bezpieczeństwo zapewni wysoko zabudowany biustonosz, obręcz barkową odciążą szerokie ramiączka biustonosza, stabilizację zagwarantuje szeroka i elastyczna taśma (boczków i pod biustem). Świetnym wyborem będzie zakup biustonosza z trzystopniową regulacją zapięcia, wykonany z bawełny i z elastyczną kieszonką na protezę. W celu zakamuflowania blizn pooperacyjnych zaleca się postawić na biustonosz z szerszymi boczkami, a dla komfortu zakładania najlepiej jest wybrać model z zapięciem z przodu. Bardzo ważne jest to, aby dobrać odpowiedni rozmiar, gdyż zbyt ciasny biustonosz może zaburzyć krążenie i przyczynić się wręcz do wystąpienia obrzęku limfatycznego.

Biust i proteza w biustonoszu dla amazonek musi być odpowiednio podtrzymana. Obwód nie może być zbyt luźny, gdyż spowoduje to przeniesienie się całego ciężaru piersi i protezy na ramiączka, powodując ucisk na barki. Pas stanika powinien z kolei być stabilny i szeroki oraz dobrze pracować na całej długości. Należy być także ostrożnym z fiszbinami. Jeśli lekarz stwierdzi, że nie ma żadnych przeciwwskazań, to można rozejrzeć się za modelami z fiszbinami, ale nie mogą one być twarde ani też zbyt wysokie.