Wczytuję dane...
Rozmiary biustonoszy sportowych

Piękny biust to duma każdej kobiety, ale istnieją sytuacje, w których może być on też zawadą. Szczególnie kobiety o sporych rozmiarów piersiach mogą uznać go za niedogodność w trakcie uprawiania sportu. Dlatego też tak atrakcyjną propozycją dla aktywnych Pań jest wysokiej jakości biustonosz sportowy, który jest w stanie podtrzymać nawet najobfitszy biust w trakcie intensywnej aktywności fizycznej. A skoro biustonosz sportowy ma dawać nam jak najwyższy poziom wygody w trakcie ćwiczeń, bardzo istotny staje się dobór jego rozmiaru. Dlatego też kobiety zainteresowane tego typu produktami zachęcamy do przeczytania tego poradnika, w którym klarownie naświetlimy tę kwestię.

Zaczynamy oczywiście od pomiarów, które nie powinny sprawić problemu kobietom, które miały już okazję samodzielnie dobierać rozmiar biustonosza. Musimy zatem zmierzyć:

  • - obwód pod biustem – pamiętajmy o tym, by mierzyć się na wydechu, a miarka leżała idealnie poziomo – należy nią delikatnie przycisnąć skórę, jednak nie na tyle, by odczuć ból,

  • - obwód biustu – ten pomiar wykonuje się w podobny sposób, z tym że należy w jego trakcie lekko schylić tułów; najlepiej jest przeprowadzić go bez stanika lub w bardzo miękkim biustonoszu

Wybierając rozmiar biustonosza sportowego, kierujemy się podobną regułą, co w przypadku klasycznych staników. Obwód biustonosza określamy na podstawie pomiaru obwodu pod biustem. Rozmiar miseczki możemy zaś określić poprzez odjęcie obwodu pod biustem od obwodu piersi, a następnie porównanie wyniku z rozmiarówką. Obwód biustonosza określany jest wielokrotnościami liczby pięć, zaś rozmiar miseczki literkami.

Nie jest to nic nowego dla osób, które dobrze znają rozmiarówki staników, ale trzeba pamiętać, że biustonosz sportowy powinien przylegać bardziej niż klasyczny. Dlatego też o ile dobierając obwód zwykłego stanika, obniża się go zwykle o kilka centymetrów w porównaniu do obwodu pod biustem, to obwód sportowego stanika powinien być bardziej zbliżony do naszych pomiarów. Jeżeli w ten właśnie sposób dobierzemy obwód stanika, zdecydowanie zwiększa się szansa, iż będzie dobrze podtrzymywał piersi.

Samo odpowiednie dobranie rozmiaru to nie wszystko, ponieważ prawdziwy test zaczyna się w chwili, gdy zaczynamy przymierzanie. Jak wspominaliśmy już powyżej, biustonosz sportowy jest ściślejszy od standardowego, jednak powinien w dalszym ciągu być wystarczająco wygodny. Jeżeli z początku stanik wydaje się zbyt ciasny, nie oznacza to wcale, że powinniśmy od razu zdecydować się na zwrot – nierzadko bowiem wrażenie to znika zaledwie po kilku chwilach, gdy przyzwyczaimy się do niego. Jednak jeśli noszenie stanika powoduje naprawdę poważny dyskomfort, krępując ruchy i utrudniając oddychanie, zdecydowanie jest to model zbyt ciasny.

Warto pamiętać także o odpowiednim wyregulowaniu ramiączek. Jeżeli bowiem na przykład ramiączka są za krótkie, stanik może wydawać się zbyt ciasny, nawet jeśli rozmiar wydawał się prawidłowy. Tymczasem dzięki odpowiedniemu wyregulowaniu ramiączek stanik, który chwilę wcześniej wydawał się nam być do zwrotu, okazuje się leżeć wręcz perfekcyjnie.