Wczytuję dane...
Sortuj według: Wyświetl po produktów

Zegarki

Zegarek drewniany, jak sama nazwa wskazuje, jest wykonany z drewna. Jego obudowa i czasami pasek są wykonane z tego naturalnego tworzywa. Wewnętrzny mechanizm zegarka jest bardzo podobny do konwencjonalnego. Drewno to zrównoważony i wszechstronny materiał. Naturalne słoje drewna stanowią doskonały punkt wyjścia dla wykwalifikowanego zegarmistrza do stworzenia zegarka z charakterem.

Drewno jest zasobem odnawialnym. Zegarki drewniane są najczęściej produkowane z wcześniej używanego źródła. To oznacza, że żadne drzewo nie jest ścinane do ich wykonania. Każdy zegarek z drewna jest wyjątkowy. Zegarki metalowe lub plastikowe produkowane są w ilościach, które czynią je ekonomicznie opłacalnymi. Oznacza to, że są to dokładne repliki siebie. Nawet najdroższe, wysokiej jakości zegarki są obrabiane i polerowane do precyzyjnych pomiarów i specyfikacji.

Drewno jest unikalne dla każdego zegarka – żadne nie są i nie mogą być identyczne. Zegarki wykonane z metalu są ciężkie. Użyty materiał jest gęsty i dlatego waży więcej niż mniej gęsty materiał, taki jak drewno. Noszenie drewnianego zegarka jest przyjemne i lekkie, mimo że wewnętrzne elementy są metalowe.

Jeśli lubisz dużą tarczę lub masywny wzór, idealny jest zegarek z drewna. Im zegarek jest starszy, tym ładniejszy. Tak jak kawałek antycznego mebla zdobywa to, co kolekcjonerzy nazywają „patyną”, tak zegarek z drewna nabiera charakteru. Wiek, zużycie i polerowanie tworzą połysk. Powierzchnia drewnianego zegarka opowiada historię jego życia. Nie ma się czym martwić. Starzenie się z wdziękiem oznacza, że może pojawić się charakter drewna, dzięki czemu staje się on jeszcze piękniejszy.

Zegarki są często przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zegarek drewniany sprawdzi się jako pamiątka rodzinna. Niezależnie od tego, czy nosisz zegarek w sytuacjach formalnych, czy nieformalnych. Niektóre projekty działają dobrze w obu sytuacjach. Pomyśl o wyrafinowanym wyglądzie antycznych mebli, a docenisz, jak zegarek z drewna może działać w kontekście formalnym. Noszenie zegarka z drewna może również przekazać Twoje zaangażowanie w dbanie o środowisko. Ludzie, którzy rozumieją zalety ekologicznego zegarka z drewna, docenią Twoją etykę. W tym przypadku przyjazność dla środowiska nie musi być pozbawiona atrakcyjnego wyglądu i stylu.