Wczytuję dane...
Sortuj według: Wyświetl po produktów

Skarpety dziecięce

Dostępne w wielu wariantach, kolorystycznych skarpety dziecięce spełniają funkcje nie tylko praktyczne, ale także dostarczają miłych wrażeń estetycznych. Specjalnie dla najmłodszych zostały opracowane skarpety, które dodatkowo mają mały pluszowy samolocik, wesoły owoc lub zwierzątko, które po założeniu na stopę znajdzie się na wierzchu stópki dziecka. Jest to szczególnie atrakcyjne dla niemowląt i mały dzieci, które często przyglądają się swoim stópkom z zaciekawieniem- w ten sposób możemy dostarczyć im nowych doznań w zakresie odkrywania i analizowania rzeczywistości. Dodatkowo zostały wykonane niezwykle miękkiego materiału z wewnętrzną stroną zrobioną z tkaniny frotté.

Dla nieco starszych dzieci dostępne są skarpety w uroczych wzorach i modnych kolorach np. w kropki lub diamenty.

Wszystkie produkty zostały wykonane z wysokiej jakości surowców, wśród których dominuje bawełna. Dzięki temu komfort noszenia jest na wysokim poziomie. Solidne wykonanie gwarantuje ponadto trwałość produktu.

Dobrze dobrane skarpety są bardzo ważne zwłaszcza dla malutkich dzieci. Dzięki nim nauka chodzenia i biegania będzie komfortowa i pełna radości.

Jak wybrać skarpety dziecięce?

Skarpety dla dzieci powinny zawierać dużą ilość naturalnego surowca np. bawełny, by nie pocić nadmiernie stóp dziecka. Umożliwi to skórze swobodne oddychanie. Przewaga materiałów syntetycznych może przynieść odwrotny efekt, a w konsekwencji nawet odparzenia (na skutek spoconych stóp) lub przeziębienie malucha (dotyczy to zwłaszcza noworodków i niemowląt). Poniżej kilka wskazówek:

  • Dobre skarpety dziecięce powinny zawierać powyżej 65% bawełny, najlepiej około 80%.
  • Skarpety dziecięce frotowe sprawdzą się szczególnie dobrze jesienią oraz zimą, gdyż doskonale chronią przed zimnem.
  • Skarpety dla noworodków i niemowląt mają spore możliwości elastyczne, jednak koniecznie trzeba wybrać taki rozmiar, który nie bezie uciskał stópki dziecka. Taki ucisk może to doprowadzić do zaburzeń układu krążenia.
  • Produkt powinien być wyprodukowany z materiału przyjemnego w dotyku, gdyż małe dzieci są szczególnie wrażliwe na bodźce, w tym na dotyk.
  • Warto zwrócić uwagę na ściągacze - powinny przylegać do skóry, nie uciskając jej.

Warto obserwować czy wybrane skarpetki podobają się dziecku. Maluch lepiej się rozwija, gdy otacza się ładnymi przedmiotami, a kolorowe skarpety mogą przydać się podczas nauki kolorów. Ponadto gust kształtuje się już od najmłodszych lat życia.

Dla starszych dzieci ładne ubrania także stanowią dużą wartość. Pozwalają na ekspresję własnego stylu i indywidualizmu. Dlatego też skarpety dziecięce w oryginalnych kolorach mogą okazać się doskonałym wyborem.