Wczytuję dane...
Sortuj według: Wyświetl po produktów

  Skarpety męskie

  Skarpety to podstawowy element męskiej garderoby. Dopełniają strój sportowy, codzienny oraz elegancki. Męskie skarpety są ważnym dodatkiem, który powinien być wygodny i stylowy.

  Jak wybrać odpowiednie męskie skarpety?

  Wśród szerokiej oferty produktów tego typu warto zwrócić uwagę na elementy takie jak:

  • Dobrze dobrany rozmiar- nie powinny być zbyt luźne (mogą wtedy się zsuwać) ani zbyt ciasne (dyskomfort podczas chodzenia).
  • Ochrona przed otarciami, zimnem- niektóre modele posiadają specjalne wzmocnienia na piętach i palcach, zwłaszcza te do użytku sportowego.
  • Materiały, z których wykonano skarpety- dobrej jakości produkt będzie się charakteryzował wysoką zawartością bawełny. Dzięki temu będą przyjemne w dotyku i przyjazne dla skóry. Pozostałe materiały takie jak poliamid czy elastan powinny stanowić jedynie domieszkę. Dzięki niej skarpety będą trwalsze i dłużej posłużą. Ponadto stopa nie będzie się nadmiernie pociła.
  • Ściągacz-nie powinien uciskać nogi a jedynie dobrze przytrzymywać skarpetę. Zbyt mocny ściągacz może powodować problemy z krążeniem.
  • Kolorystyka i styl- obecnie coraz modniejsze i popularniejsze wśród Panów stają się skarpety barwne, o żywych kolorach, w nietypowe wzorki.

  Jak dobrać skarpety do stylizacji?

  Przy planowaniu stroju można kierować się jedną z dwóch najpopularniejszych zasad dopasowywania męskich skarpet. Są to:

  1) Dobieranie skarpet do koloru butów-zasada ta mówi, że skarpety powinny być tak ciemne, jak buty. Jednocześnie nie powinny zanadto kontrastować z barwą obuwia.

  2) Dobór skarpet do spodni- w tym wypadku kolor skarpet powinien mieć zbliżony odcień do spodni lub ciemniejszy.

  Jednak nie są to sztywne ramy, których zawsze należy się trzymać. Należy przede wszystkim skupić się na tym, czy cały strój się dobrze komponuje i jak się w nim czujemy. Dzięki temu w zależności od temperamentu i upodobań tworzyć mniej lub bardziej odważne i niekonwencjonalne połączenia.

  Skarpety męskie różnią się między sobą długością, przez co także zastosowaniem:

  • Stopki- najkrótszy rodzaj skarpet, sięgają przed kostkę. Najlepiej sprawdzają się w stylizacjach sportowych oraz latem, gdy jest bardzo ciepło.
  • Klasyczne- mają uniwersalne zastosowanie, sięgają do połowy łydki. Najlepsze na co dzień.
  • Podkolanówki- są najdłuższe skarpety, nie zsuwają się z łydki. Warto zwracać uwagę na użyty ściągacz, by nie wybrać zbyt mocnego.

  Ponadto sklepy oferują dziś wiele kolorowych, wzorzystych skarpet męskich. Można wybierać spośród bardziej humorystycznych, świątecznych, pasiastych, klasycznych. Właściwie możliwości są nieograniczone tak jak ludzka wyobraźnia.